No events to show.
Sun Jan 15
at Biathlon: Calforex #3
Camrose Biathlon Range
Fri Jan 20
Final
The King's University L, 3-0
25-14, 25-19, 25-22
Fri Jan 20
Final
at The King's University W, 72-62
Fri Jan 20
Final
Concordia University of Edmonton L, 4-2
Fri Jan 20
Final
The King's University L, 3-0
25-13, 25-21, 25-14
Fri Jan 20
Final
at The King's University W, 65-62
Sat Jan 21
at Biathlon: Calforex #4
Edmonton Nordic
Sat Jan 21
Final
at The King's University L, 3-0
25-18, 25-20, 25-14
Sat Jan 21
Final
The King's University W, 62-54
Sat Jan 21
Final
vs. The King's University L, 3-2
@ 25-10, 11-25, 19-25, 25-17, 15-11
Sat Jan 21
Final
The King's University W, 92-82
Sat Jan 21
Final
at Concordia University of Edmonton W, 3-2
Sun Jan 22
at Biathlon: Calforex #4
Edmonton Nordic
Fri Jan 27
Winter Regional - Day 1
at NAIT/Avonair Curling Club
Fri Jan 27
Final
Keyano College W, 3-0
25-21, 26-24, 25-19
Fri Jan 27
Final - OT
at Keyano College L, 59-55
Fri Jan 27
Final
Briercrest College W, 6-0
Fri Jan 27
Final
Keyano College L, 3-1
25-18, 25-18, 17-25, 25-17
Fri Jan 27
Final
at Keyano College L, 82-75
Sat Jan 28
Winter Regional - Day 2
vs. NAIT/Avonair Curling Club
@ NAIT
Sat Jan 28
at XC Ski: AB Cup 5/6
Red Deer
Sat Jan 28
Final
Keyano College W, 3-1
25-23, 18-25, 25-18, 25-22
Sat Jan 28
Final
at Keyano College L, 62-47
Sat Jan 28
Final
Briercrest College W, 4-1
Sat Jan 28
Final
Keyano College L, 3-1
25-19, 25-22, 21-25, 25-20
Sat Jan 28
Final
at Keyano College W, 74-64
Sat Jan 28
TBA
Running Room Grand Prix #1
vs.
@ NO Hosted by GMU
Sun Jan 29
Winter Regional - Day 3
vs. NAIT/Avonair Curling Club
@ NAIT
Sun Jan 29
at XC Ski: AB Cup 5/6
Red Deer
Fri Feb 03
Final
at GPRC L, 3-0
25-17, 25-20, 25-16
Fri Feb 03
Final
GPRC W, 83-41
Fri Feb 03
Final
at NAIT L, 5-1
Fri Feb 03
Final
at GPRC L, 3-1
25-23, 20-25, 25-23, 30-28
Fri Feb 03
Final
GPRC W, 99-93
Sat Feb 04
at Biathlon: Calforex #5
Wapiti Nordic, Grand Prairie
Sat Feb 04
Final
at GPRC L, 3-0
25-14, 25-23, 26-24
Sat Feb 04
Final
GPRC W, 62-40
Sat Feb 04
Final
at GPRC L, 3-1
23-25, 25-23, 25-18, 25-21
Sat Feb 04
Final - 2OT
GPRC W, 91-89
Sat Feb 04
Final - OT
NAIT W, 4-3
Sun Feb 05
at Biathlon: Calforex #5
Wapiti Nordic, Grand Prairie
Fri Feb 10
Final
Lakeland College L, 3-0
16-25, 15-25, 8-25
Fri Feb 10
Final
at Lakeland College L, 58-52
Fri Feb 10
Final
Lakeland College W, 3-2
25-16, 23-25, 19-25, 25-21, 15-10
Fri Feb 10
Final
at Lakeland College L, 83-64
Sat Feb 11
at XC Ski: Canadian Birkiebeiner Festival
Edmonton
Sat Feb 11
Final
at Lakeland College L, 3-0
25-14, 25-19, 25-21
Sat Feb 11
Final
Lakeland College W, 74-51
Sat Feb 11
TBA
Running Room Grand Prix #2
vs.
@ NO Hosted by SAIT
Sat Feb 11
Final
at Lakeland College W, 3-2
17-25, 25-23, 20-25, 25-23, 17-15
Sat Feb 11
Final - OT
Lakeland College W, 79-76
Fri Feb 17
Final
at Concordia University of Edmonton W, 3-1
25-19, 25-13, 22-25, 25-17
Fri Feb 17
Final
Concordia University of Edmonton L, 84-66
Fri Feb 17
Final - OT
Red Deer College W, 3-2
Fri Feb 17
Final
at Concordia University of Edmonton L, 3-1
11-25, 23-25, 25-21, 23-25
Fri Feb 17
Final
Concordia University of Edmonton L, 83-78
Sat Feb 18
at XC Ski: Ole Uffda Loppet
Camrose
Sat Feb 18
Final
Concordia University of Edmonton W, 3-0
25-23,25-22,26-24
Sat Feb 18
Final
at Concordia University of Edmonton L, 67-39
Sat Feb 18
Final
at Red Deer College L, 2-1
Sat Feb 18
Final
Concordia University of Edmonton W, 3-2
25-20,22-25,25-19,21-25,21-19
Sat Feb 18
Final
at Concordia University of Edmonton L, 71-69
Fri Feb 24
vs. ACAC Curling Championship - Day 1
@ Lakeland College Vermilion Curling Club
Fri Feb 24
Final
NAIT L, 68-47
Fri Feb 24
Final
SAIT Polytechnic W, 4-3
Fri Feb 24
Final
NAIT W, 95-83
Sat Feb 25
vs. ACAC Curling Championship - Day 2
@ Vermilion Curling Club
Sat Feb 25
at Biathlon: Calforex#6
Hinton Nordic
Sat Feb 25
Final
at NAIT L, 84-54
Sat Feb 25
Final
at SAIT Polytechnic W, 5-1
Sat Feb 25
Final
at NAIT W, 93-88
Sun Feb 26
vs. ACAC Curling Championship - Day 3
@ Lakeland College Vermilion Curling Club
Sun Feb 26
at Biathlon: Calforex#6
Hinton Nordic
Thu Mar 02
Final
at Medicine Hat College L, 88-53
Fri Mar 03
Final
at NAIT L, 92-74
Fri Mar 03
TBA
ACAC Indoor Track Championship-Day 1
vs.
@ NO Hosted by Lethbridge College
Fri Mar 03
Final
Red Deer College W, 3-1
Sat Mar 04
at XC Ski: AB Cup 7/8
Canmore Nordic Centre
Sat Mar 04
TBA
ACAC Indoor Track Championship-Day 2
vs.
@ NO Hosted by Lethbridge College
Sat Mar 04
Final
at Red Deer College L, 2-0
Sun Mar 05
at XC Ski: AB Cup 7/8
Canmore Nordic Centre
Sun Mar 05
Final
Red Deer College W, 4-0
If necessary
Mon Mar 06
at Biathlon Canada Nationals
Prince George
Tue Mar 07
at Biathlon Canada Nationals
Prince George
Wed Mar 08
at Biathlon Canada Nationals
Prince George
Thu Mar 09
at Biathlon Canada Nationals
Prince George
Fri Mar 10
at Biathlon Canada Nationals
Prince George
Fri Mar 10
Final - OT
at NAIT W, 3-2
Sat Mar 11
at Biathlon Canada Nationals
Prince George
Sat Mar 11
Final
NAIT L, 4-1
Sun Mar 12
at Biathlon Canada Nationals
Prince George
Sun Mar 12
Final
at NAIT L, 3-1
If necessary
Wed Mar 22
9:00 am MT
4 Humber Hawks (W)
7 at Niagara Knights (W)
Women's Draw 1 / Sheet 1
Wed Mar 22
9:00 am MT
8 Lakeland Rustlers (M)
2 at Humber Hawks (M)
Men's Draw 1 / Sheet 2
Wed Mar 22
9:00 am MT
5 NAIT Ooks (W)
1 at Red Deer Queens (W)
Women's Draw 1 / Sheet 3
Wed Mar 22
9:00 am MT
4 Fanshawe Falcons (M)
3 at Mohawk Mountaineers (M)
Men's Draw 1 / Sheet 4
Wed Mar 22
9:00 am MT
3 Lakeland Rustlers (W)
10 at Fanshawe Falcons (W)
Women's Draw 1 / Sheet 5
Wed Mar 22
9:00 am MT
5 NAIT Ooks (M)
9 at Olds Broncos (M)
Men's Draw 1 / Sheet 6
Wed Mar 22
9:00 am MT
4 Augustana Vikings (M)
7 at Red Deer Kings (M)
Men's Draw 1 / Sheet 7
Wed Mar 22
9:00 am MT
2 Augustana Vikings (W)
6 at Concordia Thunder (W)
Women's Draw 1 / Sheet 8
Wed Mar 22
2:00 pm MT
3 Concordia Thunder (W)
2 at Red Deer Queens (W)
Women's Draw 2 / Sheet 1
Wed Mar 22
2:00 pm MT
3 Red Deer Kings (M)
5 at Olds Broncos (M)
Men's Draw 2 / Sheet 2
Wed Mar 22
2:00 pm MT
7 Humber Hawks (W)
11 at Lakeland Rustlers (W)
Women's Draw 2 / Sheet 3
Wed Mar 22
2:00 pm MT
14 Augustana Vikings (M)
4 at NAIT Ooks (M)
Men's Draw 2 / Sheet 4
Wed Mar 22
2:00 pm MT
4 Augustana Vikings (W)
7 at NAIT Ooks (W)
Women's Draw 2 / Sheet 5
Wed Mar 22
2:00 pm MT
4 Lakeland Rustlers (M)
7 at Fanshawe Falcons (M)
Men's Draw 2 / Sheet 6
Wed Mar 22
2:00 pm MT
4 Niagara Knights (W)
6 at Fanshawe Falcons (W)
Women's Draw 2 / Sheet 7
Wed Mar 22
2:00 pm MT
5 Humber Hawks (M)
2 at Mohawk Mountaineers (M)
Men's Draw 2 / Sheet 8
Thu Mar 23
9:00 am MT
6 Lakeland Rustlers (W)
9 at NAIT Ooks (W)
Women's Draw 3 / Sheet 1
Thu Mar 23
9:00 am MT
6 Fanshawe Falcons (M)
7 at NAIT Ooks (M)
Men's Draw 3 / Sheet 2
Thu Mar 23
9:00 am MT
4 Augustana Vikings (W)
9 at Fanshawe Falcons (W)
Women's Draw 3 / Sheet 3
Thu Mar 23
9:00 am MT
7 Red Deer Kings (M)
6 at Humber Hawks (M)
Men's Draw 3 / Sheet 4
Thu Mar 23
9:00 am MT
6 Concordia Thunder (W)
7 at Niagara Knights (W)
Women's Draw 3 / Sheet 5
Thu Mar 23
9:00 am MT
5 Augustana Vikings (M)
10 at Mohawk Mountaineers (M)
Men's Draw 3 / Sheet 6
Thu Mar 23
9:00 am MT
8 Lakeland Rustlers (M)
4 at Olds Broncos (M)
Men's Draw 3 / Sheet 7
Thu Mar 23
9:00 am MT
4 Humber Hawks (W)
5 at Red Deer Queens (W)
Women's Draw 3 / Sheet 8
Thu Mar 23
2:00 pm MT
1 Augustana Vikings (W)
8 at Humber Hawks (W)
Women's Draw 4 / Sheet 1
Thu Mar 23
2:00 pm MT
1 Augustana Vikings (M)
3 at Lakeland Rustlers (M)
Men's Draw 4 / Sheet 2
Thu Mar 23
2:00 pm MT
10 Lakeland Rustlers (W)
8 at Concordia Thunder (W)
Women's Draw 4 / Sheet 3
Thu Mar 23
2:00 pm MT
1 Mohawk Mountaineers (M)
3 at Olds Broncos (M)
Men's Draw 4 / Sheet 4
Thu Mar 23
2:00 pm MT
6 Fanshawe Falcons (W)
2 at Red Deer Queens (W)
Women's Draw 4 / Sheet 5
Thu Mar 23
2:00 pm MT
4 Fanshawe Falcons (M)
5 at Red Deer Kings (M)
Men's Draw 4 / Sheet 6
Thu Mar 23
2:00 pm MT
7 NAIT Ooks (M)
6 at Humber Hawks (M)
Men's Draw 4 / Sheet 7
Thu Mar 23
2:00 pm MT
8 NAIT Ooks (W)
6 at Niagara Knights (W)
Women's Draw 4 / Sheet 8
Thu Mar 23
7:00 pm MT
5 NAIT Ooks (W)
7 at Fanshawe Falcons (W)
Women's Draw 5 / Sheet 1
Thu Mar 23
7:00 pm MT
4 NAIT Ooks (M)
5 at Mohawk Mountaineers (M)
Men's Draw 5 / Sheet 2
Thu Mar 23
7:00 pm MT
7 Red Deer Queens (W)
2 at Niagara Knights (W)
Women's Draw 5 / Sheet 3
Thu Mar 23
7:00 pm MT
3 Lakeland Rustlers (M)
5 at Red Deer Kings (M)
Men's Draw 5 / Sheet 4
Thu Mar 23
7:00 pm MT
4 Humber Hawks (W)
7 at Concordia Thunder (W)
Women's Draw 5 / Sheet 5
Thu Mar 23
7:00 pm MT
4 Olds Broncos (M)
10 at Humber Hawks (M)
Men's Draw 5 / Sheet 6
Thu Mar 23
7:00 pm MT
4 Lakeland Rustlers (W)
10 at Augustana Vikings (W)
Women's Draw 5 / Sheet 7
Thu Mar 23
7:00 pm MT
9 Fanshawe Falcons (M)
4 at Augustana Vikings (M)
Men's Draw 5 / Sheet 8
Fri Mar 24
9:00 am MT
4 Niagara Knights (W)
6 at Lakeland Rustlers (W)
Women's Draw 6 / Sheet 1
Fri Mar 24
9:00 am MT
4 Olds Broncos (M)
7 at Augustana Vikings (M)
Men's Draw 6 / Sheet 2
Fri Mar 24
9:00 am MT
5 Fanshawe Falcons (W)
2 at Humber Hawks (W)
Women's Draw 6 / Sheet 3
Fri Mar 24
9:00 am MT
4 Humber Hawks (M)
6 at Fanshawe Falcons (M)
Men's Draw 6 / Sheet 4
Fri Mar 24
9:00 am MT
9 Red Deer Queens (W)
5 at Augustana Vikings (W)
Women's Draw 6 / Sheet 5
Fri Mar 24
9:00 am MT
2 Mohawk Mountaineers (M)
8 at Lakeland Rustlers (M)
Men's Draw 6 / Sheet 6
Fri Mar 24
9:00 am MT
9 Concordia Thunder (W)
4 at NAIT Ooks (W)
Women's Draw 6 / Sheet 7
Fri Mar 24
9:00 am MT
6 Red Deer Kings (M)
4 at NAIT Ooks (M)
Men's Draw 6 / Sheet 8
Fri Mar 24
2:00 pm MT
9 Fanshawe Falcons (W)
7 at Concordia Thunder (W)
Women's Draw 7 / Sheet 1
Fri Mar 24
2:00 pm MT
4 Mohawk Mountaineers (M)
6 at Red Deer Kings (M)
Men's Draw 7 / Sheet 2
Fri Mar 24
2:00 pm MT
5 Niagara Knights (W)
7 at Augustana Vikings (W)
Women's Draw 7 / Sheet 3
Fri Mar 24
2:00 pm MT
6 NAIT Ooks (M)
5 at Lakeland Rustlers (M)
Men's Draw 7 / Sheet 4
Fri Mar 24
2:00 pm MT
5 NAIT Ooks (W)
11 at Humber Hawks (W)
Women's Draw 7 / Sheet 5
Fri Mar 24
2:00 pm MT
6 Humber Hawks (M)
3 at Augustana Vikings (M)
Men's Draw 7 / Sheet 6
Fri Mar 24
2:00 pm MT
10 Red Deer Queens (W)
4 at Lakeland Rustlers (W)
Women's Draw 7 / Sheet 7
Fri Mar 24
2:00 pm MT
4 Olds Broncos (M)
7 at Fanshawe Falcons (M)
Men's Draw 7 / Sheet 8
Sat Mar 25
9:30 am MT
5 Fanshawe Falcons (W)
7 at Red Deer (W)
Women's Semi-Final #1 / Sheet 5
Sat Mar 25
9:30 am MT
1 Red Deer Kings (M)
8 at Mohawk Mountaineers (M)
Men's Semi-Final #1 / Sheet 6
Sat Mar 25
9:30 am MT
13 Fanshawe Falcons (M)
5 at Humber Hawks (M)
Men's Semi-Final #1 / Sheet 7
Sat Mar 25
9:30 am MT
8 Concordia Thunder (W)
7 at NAIT Ooks (W)
Women's Semi-Final #2 / Sheet 8
Sat Mar 25
2:30 pm MT
8 Fanshawe Falcons (W)
7 at NAIT Ooks (W)
Women's Bronze Medal / Sheet 5
Sat Mar 25
2:30 pm MT
3 Humber Hawks (M)
10 at Red Deer Kings (M)
Men's Bronze Medal / Sheet 6
Sat Mar 25
2:30 pm MT
6 Concordia Thunder (W)
7 at Red Deer Queens (W)
Women's National Championship / Sheet 7
Sat Mar 25
2:30 pm MT
7 Fanshawe Falcons (M)
4 at Mohawk Mountaineers (M)
Men's National Championship / Sheet 8
Previous Next View Full Schedule

Facebook

Adopt A Viking

Sponsors